Architektonicznym akcentem we wnętrzu świątyni są głębokie nisze na suficie. Kierują one wzrok człowieka na ołtarz i są rodzajem drogowskazu. Dlatego naszą główną ideą jest ich dekorowanie i podkreślenie. Na środku można by było zamontować światło elektryczne, które sprawi wrażenie iluzji dodatkowej przestrzeni. Świątynia jest dość szeroka i ma płaski sufit. I chociaż jest wysoka, to odczuwa się ciężar naciskającego sklepienia. Chcielibyśmy stworzyć abstrakcyjną przestrzeń, w kierunku pionowym, ku górze, gdzie kierowane są modlitwy. Witraż umieszczony na sklepieniu sprawi wrażenie, że sufitu nie ma, a jest jakaś przestrzeń otwierająca się Boski, ponadrealny świat. Byłoby dobrze, by w tym miejscu zobrazować sceny stwarzania świata. Można przedstawić także inne tematy, zarówno figuratywne, jak i abstrakcyjne.

Drugim ważnym centrum kościoła jest prezbiterium i ołtarz z Najświętszym Sakramentem.

Pozostałe ściany i sufity kościoła powinny uzupełniać witraż i ołtarz główny.

Uważamy, że powinno się utrzymać dekorację kościoła w stylu art deco.

variant1 variant2  variant3
 variant4  variant5  variant6